Apteczka – ważny element wyposażenia na spływ.

Wybierając się na spływ kajakowy koniecznie musimy ze sobą zabrać apteczkę. Jest to ważny element naszego wyposażenia, niezależnie od tego czy wybieramy się na spływ kilkugodzinny czy kilkudniowy. Płynąc w kajaku oddalamy się od cywilizacji i musimy być przygotowani na każdą ewentualność, chociażby na najmniejsze otarcie.

Nasza apteczka powinna płynąć w ostatnim kajaku. Kiedy będziemy jej potrzebować nie szukamy jej nerwowo tylko czekamy na ostatni kajak zamykający szyk płynięcia. Na biwakach apteczka musi być także łatwo dostępna. Najlepiej jeśli będzie się nią opiekować jedna osoba.

Wszystko co płynie z nami w kajaku jest narażone na kontakt z wodą, dlatego też apteczka musi być wodoodporna. Najlepiej jeśli jest wykonana ze sztywnego materiału, co sprawi, że nic się nie zgniecie. Dobrym rozwiązaniem na spływową apteczkę mogą być pojemniki hermetyczne. Dzięki nim mamy pewność, że zawartość pozostanie sucha i żadne medykamenty się nie pogniotą. Przez skompletowaniem naszej apteczki sprawdźmy czy medykamenty nie są przeterminowane.

W naszej spływowej apteczce powinny znaleźć się następujące elementy:

  • Materiały opatrunkowe – gaza, plastry, bandaż
  • Środki odkażające – woda utleniona, spirytus salicylowy
  • Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • Środki łagodząca oparzenia słoneczne
  • Środki łagodzące objawy alergii
  • Małe nożyczki, pesetę, jednorazowe rękawiczki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *